Kindermatinee ‘Peter en de Wolf’

9 september 2012 | Museum Geelvinck Hinlopen Huis,

Sergei Prokoviev’s muzikaal sprookje ‘Peter en de Wolf’, voor kinderen bewerkt voor en door het Eolian Blaasensemble, m.m.v. Max Douw als verteller

Peter en de Wolf

‘Peter en de Wolf’ is een muzikaal sprookje over Peter die zonder toestemming van zijn grootvader de tuin uit loopt. Daar ziet hij hoe de kat probeert het vogeltje te vangen. Dat lukt niet. Grootvader roept Peter terug en waarschuwt hem dat er wolven in de buurt zijn, maar Peter gaat toch weer kijken naar wat er buiten gebeurt. Net op dat moment komt een hongerige wolf het bos uit en eet de eend in de vijver op. Peter klimt in een boom en vraagt aan het vogeltje om de wolf af te leiden. Ondertussen laat Peter een touw zakken en bindt dat om de staart van de wolf. De wolf zit het vogeltje achterna en begint daarom rondjes om de boom te rennen. Daarmee trekt hij het touw steeds verder vast. Dan komt een groep jagers uit het bos, die de wolf vangen en hem naar de dierentuin brengen.

Na afloop mogen de kinderen proberen zelf geluid uit de instrumenten zien te krijgen!

Kinderen, ouders, opa’s en oma’s en andere jeugdigen van geest zijn allemaal welkom bij de uitvoering van dit muzikaal sprookje.

Entree:

kinderen: € 10,-  en volwassenen: € 15,-

 

Het Eolian Ensemble

Het Eolian Ensemble, opgericht in 2004, is een piano-blaaskwintet. Gedreven door de passie voor kamermuziek richt het ensemble zich op concerten voor sextet en kwintet in concertzalen. Tevens heeft het Eolian Ensemble zich gespecialiseerd in het geven van kindertheatervoorstellingen in samenwerking met diverse acteurs en regisseurs waaronder Edwin Rutten, Beppe Costa en Gijs de Lange. In het voorjaar van 2009 en 2012 speelde het Eolian Ensemble in opdracht van “Oorkaan” de kindervoorstelling de Verb(l)azing in samenwerking met “Orkater”. Tevens speelde het Eolian Ensemble in haar verleden meerdere kindertheatervoorstellingen in opdracht van het sociaal maatschappelijk activiteitenprogramma van het Nederlands Philharmonisch Orkest. Op 10 oktober 2010 speelde het Eolian Ensemble live voor radio 4 Het Zondagochtendconcert in de kleine zaal van Het Concertgebouw te Amsterdam. Het Eolian Ensemble stond zowel voor haar reguliere concerten als kindertheatervoorstellingen in de volgende zalen: Concertgebouw Amsterdam, Toonzaal Den Bosch, Chassé Theater Breda, Frits Philipszaal Eindhoven, Lindengrachtfestival Alkmaar en de Stadsgehoorzaal Leiden. Tevens was het Eolian Ensemble diverse malen live op Radio 4 te horen. De musici werken in vast dienstverband of als freelancers in diverse orkesten waaronder Holland Symfonia, het Radio Filharmonisch Orkest, het Symfonie Orkest Vlaanderen en het Residentie Orkest.

Max Douw – acteur

Max Douw (Den Haag, 1983) speelt piano, zingt, schrijft, componeert en regisseert. Hij studeerde in 2007 af aan de Amsterdamse Toneelschool & Kleinkunstacademie. In 2008 debuteerde Max met zijn solovoorstelling “Het Debuut”, geproduceerd door Harlekijn-Holland B.V. Afgelopen jaar speelde hij “Het Debuut- deel twee”. Theatermaker Elisabeth Boor heeft de regie voor haar rekening genomen.

Naast zijn eigen voorstellingen kruipt Max ook regelmatig in de huid van de wereldberoemde eend Alfred Jodocus Kwak.  In 2009 was hij samen met het Residentie Orkest te zien in de legendarische muziekfabel “Alfred J. Kwak” van Herman van Veen,  die voor het eerst werd opgevoerd in het Haagse Congresgebouw in 1978. Als allround performer verzorgt Max hoogwaardige optredens voor elke gelegenheid. Een vast onderdeel in deze optredens is een lied op maat. Sinds vorig jaar regisseert hij de Haagse Kleinkunstgroep Kluister. Max is als freelancer aangesloten bij de Rodingroep waarvoor hij regelmatig optreedt als trainer/consultant.

“…Max Douw is een kleinkunstenaar die je eigenlijk met niemand kan vergelijken. Hij heeft een wonderlijke blik op het leven, een lenig lijf en grote muzikale vaardigheden. Zag hem vaak op de toneelschool in Amsterdam en de voorstellingen die we inmiddels samen deden. Ben van hem gaan houden en ervan overtuigd dat u dat ook gaat doen als u hem ziet…” Herman van Veen.



Locatie