Alessandra Benedetti – sopraan en Ezdra Alunni – piano

2 november 2014 | 16.45 uur | Museum Geelvinck Hinlopen Huis,

Lieder, opera en operette aria’s: sopraan Alessandra Benedetti en pianist Ezdra Alunni brengen de muzikale warmte van Italië mee.

 

Programma: 

F. Schubert – “Barcarolle”

L. Van Beethoven – “Ah perfido!”

L. Van Beethoven – Sonata “La Tempesta”

W.A. Mozart – “Come scoglio” (Così fan tutte)

J. Field – Notturno in do minore

F. Chopin – Notturno in do minore

G. Rossini – “Una voce poca fa” (Il Barbiere di Siviglia)

…….. pauze ……

G. Puccini – “Un bel dì vedremo” (Madame Butterfly)

F. Liszt – Tarantella di Bravura

G. Verdi – “Tacea la notte placida” (Il Trovatore)

F. Lehar – “Meine Lippen Sie küssen so heiss” (Giuditta)

 

Musici:

Alessandra Benedetti begon haar muziekstudie met pianolessen op de Muziekschool van Città di Castello. Daarna behaalde zij met glans haar zangdiploma op het Conservatorium G.B. Pergolesi in Fermo. Op het Internationale Zangconcours  “Città di Nettuno” ontving zij de prijs voor opkomend talent. Op het Internationale Zangconcours A. Colzani werd zij geselecteerd om op te treden in La Bohème in de rol van Musetta. Zij vertolkte sindsdien verschillende rollen in opera’s en operettes, zoals: Musetta (La Bohème), Lauretta (Maestro di Musica van Pergolesi), Violetta  (La Traviata), Pamina (De Kleine Toverfluit uit Die Zauberflöte van Mozart), Apollonia (Canterina van Haydn), Adele (Pipistrello), Arsena (Zingaro Barone), Ciboletta (Een Nacht in Venetië van Strauss), in Suor Angelica van Puccini en in Tosca.

Veelomvattend is haar repertoire van gewijde muziek: Oratorium van Valeri Kikta “Light of the Silent Stars” voor solisten, koor en harpen, Missa in honorem S. Nicolai (Haydn), Stabat Mater van Pergolesi, Stabat Mater van Caldara, Membra Jesu Nostri van Buxtehude (Kamerorkest van Savona, dirigent M° Balderi), Miriam’s Siegesgesang van Schubert, Hear My Prayer van Mendelssohn, Requiem van Cimarosa (uitgevoerd t.g.v.het Internationale Kamermuziekfestival in Città di Castello – Umbrië).

Zij gaf veel concerten in Italië en in het buitenland (Spanje, Roemenië, Polen, Frankrijk) op.

Zij werkte ook samen met enkele grote, Italiaanse toneelspelers, zoals Paola Gassman in het recital “Cantami o Diva” en Maria Rosaria Omaggio in het toneelstuk “Il canto di Didone”. Zij had de hoofdrol in het muzikale werk “Dos tristes tigres” van Ivan Teobaldelli.

In 2011 ontving zij van de Dante Alighieri Vereniging in Malaga (Spanje) het Certificaat van Verdienste voor de verspreiding van de Italiaanse taal en cultuur. In 2011 en 2012 werden er voor  Radio Vaticaan twee concerten, waarin zij als soliste optrad, opgenomen, en tevens door de producent Max Research een Stabat Mater van Pergolesi. Op 13 mei 2012 trad zij in Sansepolcro in Toscane op ter gelegenheid van het bezoek van Paus Benedetto XVI.

Sinds 2010 maakt zij deel uit van het vocale kwartet “Tiferno Vocalis Ensemble”. Zij is de auteur en de hoofdrolspeelster van het aan de operette gewijde toneelstuk “Dentro il sogno della Belle Epoque”. Zij is tevens de auteur, regisseur en hoofdrolspeelster van het muzikale toneelstuk  “…a proposito di Alice”, waarvan de première plaatsvond in december 2012 in Città di Castello. Zij is tevens zangdocente op de GlinGlo School of Music in Trestina en Città di Castello.

Zij trad samen met de pianist Ezdra Alunni op in Morra en Piosina (Umbrië). Een gelukkige samenwerking, want ze hebben voor dit jaar van Verdi al veel concerten in Italië in het vooruitzicht.

 

Ezdra Alunni, klassiek pianist, is van Nederlands/Italiaanse afkomst en woont in Italië, waar hij op 9-jarige leeftijd zijn pianostudie begon met zijn grootvader, zelf een welbekende trompettist en muziekleraar.

Op zijn elfde jaar ging hij naar de driejarige middenschool met experimentele muziekklassen, waar hij toegelaten werd voor de pianoklas van docent Michele Rossetti. In hetzelfde jaar dat hij in de laatste klas zat, begon zijn school met de organisatie van een nu welbekend, nationaal muziekconcours, waaraan hij deelnam en van de nationale jury de eerste prijs met speciale vermelding toegewezen kreeg (later maakte hij deel uit van de artistieke leiding van dit concours). Na zijn einddiploma ging hij naar het gymnasium en zette zijn pianostudie voort bij dezelfde pianoleraar, M° Michele Rossetti.

Hij nam aan nationale en internationale pianoconcoursen deel en kreeg veel eerste prijzen en eervolle vermeldingen uitgereikt, o.a. de ereprijs “Ruggero Leoncavallo”.

Hij volgde internationale masterclasses, niet alleen in piano, maar ook in fortepiano en kamer- en koormuziek, o.a. in Perugia, Gubbio, Norcia, Citerna en Montecatini Thermen, de laatste o.l.v. de ook in het buitenland bekende pianist M° Giuseppe Tavanti, en tevens bij de Amerikaanse pianist P. Stravinsky.

In 2003 begon hij zijn studie aan het Conservatorium in Perugia en in 2007 behaalde hij met glans zijn pianodiploma.

In 2009 behaalde hij aan de Universiteit van Perugia een academische graad in de Culturele Wetenschappen/Musicologie.

Hij geeft veel recitals in Perugia, Assisi, Gubbio, Norcia, Città di Castello en  Montecatini Thermen, waar hij een graag geziene gastpianist is, en in Los Angeles (V.S.) en Nederland.

In Italië en Nederland werkte hij samen met de bekende Argentijnse componist Pablo Escande, van wie hij ook enkele composities in zijn concerten uitvoerde. Sinds 2008 treedt hij regelmatig in Nederland op, o.a. in Amsterdam, Wateringen bij den Haag, Lelystad, Santpoort, Amstelveen en in Hilversum al vijf keer, waar hij is uitgenodigd voor een concert in 2014. Hij werkt vaak samen met de gitarist Anthony Guerrini en de sopraan Alessandra Benedetti.

Hij geeft propedeutische muziekles op scholen en muziek- en pianoles aan privéleerlingen en op de GlinGlo School of Music. Tevens leidt hij twee koren.

Hij wordt vaak als gastdocent in een Master Class in Montecatini uitgenodigd.

Eind 2010 kwam hij op het idee een reeks concerten voor jonge gediplomeerde musici uit binnen- en buitenland in zijn woonplaats in Umbrië te organiseren. De vierde serie “Concerten op zondag” is in januari 2014 begonnen.

December 2013



Locatie