Martin Oei – piano: Beethoven en Schubert op Hammerklavier

13 juli 2014 | 16.45 uur | ,

Beethoven en Schubert op Hammerklavier: Böhm vleugel, Wenen 1820

 

programma:

L. v. Beethoven:  Sonate nr. 8 op. 13 Pathétique in c kl.t.
L. v. Beethoven:  Sonate nr. 17 op. 31 nr. 2 (Stormsonate) in d kl.t.
F.  Schubert: Sonate d. 664 in A gr.t.

 

Martin Oei

Martin Oei (1996) is een jonge pianist die zowel op moderne vleugels als op historische instrumenten optreedt. Hij is gefascineerd door fortepiano’s en Franse vleugels van het merk Erard. Vanaf zijn twaalfde won hij diverse prijzen (o.a. Prinses Christina Concours, Jong Muziektalent Nederland, Young Pianist Foundation, Steinway & Sons). Hij gaf recitals bij het Grachtenfestival, het Zeeuws Festival en bij het Internationaal Kamermuziekfestival van Janine Jansen. Op zijn veertiende nam hij zijn eerste CD op. Hij presenteerde zijn CD begin 2011 tijdens het AVRO Radio 4 programma Spiegelzaal. Met verschillende orkesten speelde hij Gershwins Rhapsody in Blue, Beethovens 5de pianoconcert en Schumann pianoconcert. Begin 2012 nodigde TV programma ‘De Wereld Draait Door’ Martin uit om te spelen voor Joop van den Ende.

Op zijn zestiende gaf Martin een solo recital in het Concertgebouw: de wereldpremière van de reconstructie van Beethovens Fantasiesonate in D door Cees Nieuwenhuizen. De tweede CD van Martin met deze fantasiesonate was diverse malen te horen op BBC 3 en Radio 4. Tijdens het Beethovenfest 2013 speelde hij deze sonate in Bonn, waar de jonge Beethoven het driedelige werk in 1792 gecomponeerd heeft.

In april 2013 nodigde de AVRO Daniël Wayenberg en Martin uit bij de opening van het Rijksmuseum. Eind 2013 hadden ze samen een succesvolle tournee.

In de zomer van 2013 bracht Zefir Martins derde CD uit met werken van Mozart en Beethoven op een originele fortepiano: een Rosenberger uit 1800. De gemeente Culemborg reikte Martin de Jeugdonderscheiding uit ’wegens zijn muzikale (piano) prestaties en de positieve uitstraling op de stad Culemborg’. Hij werkt regelmatig mee aan Groene Noten, een inhoudelijk programma over duurzaamheidarchitectuur en stedenbouw met muziek in de duurzame wijk EVA Lanxmeer en was bij VARA’s Vroege Vogels te horen in Kasteel Groeneveld.

Martin begon op zijn negende met piano spelen, een jaar later nam de Young Musicians Academy van Fontys Conservatorium hem aan. Sinds 2013 studeert hij aan het Fontys Conservatorium met als vakdocente Jelena Bazova.  Hij heeft diverse masterclasses gehad (klik op: muziekopleiding ).

Daniël Wayenberg, Nederlands oudste meesterpianist tijdens optreden in Het Concertgebouw 2013:
… Het gaat er eigenlijk helemaal niet om hoe oud je bent, maar hoe competent ben je. Ik geloof dat ik niet hoef te zeggen hoe competent Martin is, dat heeft u heel duidelijk gehoord….

Maria van Deutekom, voormalige directeur Fontys Conservatorium:
´Martin Oei is een uitzonderlijk begaafd musicus die ondanks zijn jeugdige leeftijd een verbluffende techniek en grote muzikale beleving vertoont in zijn spel.’

Eric Schoones, musicoloog, pianist, pedagoog:
‘Heel bijzonder hoe zo’n bescheiden jongetje achter de piano één brok aandacht en concentratie wordt, helemaal in de muziek. Dat is mooi. Zijn vingers draaien geweldig goed, en al speelt hij nog als een jonge hond, je voelt zijn talent en zijn mogelijkheden voor de toekomst.’

Jury Jong Muziektalent Nederland 2008:
‘Een uitzonderlijk talent, dat in korte tijd blijk heeft gegeven van muzikale en technische vaardigheden, bijzonder voor zijn leeftijd.’

Optredens en Tournee met Daniël Wayenberg 2014:  
Voor november 2014 is een tournee gepland onder de naam Wayenberg & Friends, naar aanleiding van de 85e verjaardag van de meesterpianist in Het Concertgebouw, VredenburgTivoli, Kasteel Wassenaar, Edesche Concertzaal en Muziekgebouw Eindhoven.
In de kerstvakantie is een Spaanse tournee van het duo Daniel Wayenberg – Martin Oei gepland met optredens in onder meer Valencia, Benidorm en Javea.


Locatie